Помпи для води

Показано 1–40 із 45


Помпи для води: види, принцип роботи, як доглядати, купити в Україні

Помпа для води є компактним пристроєм. Головне її призначення — розлив питної води з бутля. Це свого роду маленький насос, який від натискання починає качати воду. Існує два основні види: електрична та механічна помпа для подачі води. Далі докладно про принцип роботи помпи, види, догляд, а також де помпу для води купити в Україні.

Що таке помпа для бутельованої води

Водяна помпа — це пристрій, який спрощує розлив води з бутля великого об'єму. Пристрій відрізняється компактними габаритами. По суті, водяна помпа для води це маленький насос, який перекачує рідину з пляшки в склянку, чашку, миску або інший посуд. Помпа для води проста у використанні. Це найбюджетніший пристрій для розливу води з бутля.

Сфера застосування помпи

Завдяки своїм невеликим габаритам, помпа для води — це оптимальний варіант для невеликих приміщень. Бутель разом з помпою можна розмістити вдома, на території офісу, в дитячих закладах, медичних центрах тощо. Простий дизайн впишеться в будь-який інтер'єр.

Для розміщення підійде будь-яка горизонтальна поверхня, здатна витримати вагу повного бутля. Іноді конструкцію розміщують прямо на підлозі. Купівля помпи для води виправдана, якщо ви хочете заощадити бюджет, звикли вгамувати спрагу водою кімнатної температури.

Які бувають помпи для води

Виділяють два основні види помп для води: механічні та електричні. Вони відрізняються зовні, а також своїми конструкційними особливостями. Механічні приводяться у дію натисканням рукою на корпус помпи, саме тому такі помпи часто називають ручними.

Електричні або автоматичні помпи для води працюють від джерела живлення (мережі, батарейок, акумуляторів). Помпа для води з кнопкою, таким чином, подача води здійснюється шляхом натискання на цю кнопку. Існують також моделі із сенсорним керуванням або важелем. Далі докладно про принцип роботи кожного виду помп.

Як працює помпа на бутель механічна

Помпа для бутля механічна складається з корпусу зі знімною основою. Усередині корпусу розташована гофрована склянка зі зворотною пружиною. Для забору води передбачено трубку, яка складається з трьох секцій. При натисканні на склянку гофра стискається, всередині резервуару створюється надлишковий тиск повітря. Вода витісняється по трубці, потім потрапляє у наливну склянку із запобіжником.

Механічна помпа на бутель це спрощений варіант пристрою, він працює за принципом звичайного насоса. Приводиться у дію рукою. Механічна помпа встановлюється безпосередньо на шийку водяного бутля. Спеціальне стягувальне кільце запобігає витоку повітря і сприяє більш ефективній роботі помпи.

Оскільки конструкція цього пристрою складається з кількох знімних деталей, помпу легко утримувати в чистоті. Механічна помпа, як правило, виготовляється з полікарбонату, цей вид пластику є абсолютно нешкідливим для здоров'я людини. Використання цього матеріалу виключає ризик потрапляння токсинів пластику у склянку з питною водою.

Принцип роботи електричної помпи

Електрична помпа для бутельованої води відрізняється принципом роботи. Усередині пристрою знаходиться невеликий двигун. Своєю чергою двигун обертає робоче колесо, внаслідок цієї дії у водозабірній трубці утворюється знижений тиск. Питна вода надходить у робочу порожнину, після чого нагнітається через роздатковий носик у склянку, чашку або іншу місткість.

Цей вид помпи працює від мережі, батарейок або акумуляторів. Найпоширеніша модель — це помпа з літій-іонним акумулятором, яку можна заряджати через USB. Ємності акумуляторів вистачає на перекачування води з кількох бутлів. Подача води в електричних помпах здійснюється шляхом натискання на кнопку або сенсор. Припиняється подача води повторним натисканням.

Помпи-підставки та помпи-чайники

Принцип забору води у цих пристроїв аналогічний, проте вони відрізняються своєю конструкцією. У помпи-підставки є широка платформа, на якій легко можна розмістити будь-яку місткість від склянки до каструлі. Наявність підставки полегшує комфорт розливу води. З нею немає потреби тримати склянку чи інший посуд у руках, коли наливається вода. Це дуже зручно, особливо якщо ви звикли готувати лише на очищеній воді.

Помпи-чайники йдуть у комплекті з чайничком, який ідеально вміщується на підставці. Така помпа з водою встановлюється поруч із бутлем, а не одягається на шийку. Цей варіант ідеально підійде людям, які готують напої виключно на чистій воді. Чайники можуть бути різного дизайну та об'єму. Зовнішній вигляд залежить від виробника та конкретної моделі. Купити помпу на бутель з водою з чайником або підставкою можна не в кожному магазині, вони тільки набирають своєї популярності.

Переваги та недоліки помп для питної води

Механічна помпа на бутель з водою проста в експлуатації, її простіше дезінфікувати, у разі зламу легко замінити на нову, низька ціна дозволяє це зробити. З недоліків виділяють складність дозування об'єму води, пульсацію потоку, обмежений ресурс гофрованої склянки.

Електричні (автоматичні) помпи дають можливість дозувати об'єм рідини, потік води плавний, для заряду батареї потрібно не більше пів години. Недоліки: мотор видає звук дзижчання під час роботи, складність догляду, зменшення з часом ємності акумулятора, необхідність зарядки.

Обидва варіанти ефективні, виконують свою головну функцію — роздачу питної води. Помпу для води, незалежно від її типу, можна брати із собою у поїздки чи на природу. Якщо електрична помпа для бутля води розрядиться, її можна зарядити від прикурювача автомобіля або від повербанка. Механічна помпа є абсолютно автономною, для її роботи необхідно здійснити кілька поступальних рухів рукою.

Догляд за помпою для води на бутель

Своєчасний догляд за помпою дуже важливий. Дезінфекція та правила використання міні насосів запобігають розвитку хвороботворних бактерій на корпусі пристрою, які можуть потрапити у вашу питну воду та в результаті всередину організму.

Як помити помпу для води механічну

П'ять основних правил догляду за механічною помпою для води:

  1. Доторкайтеся до помпи тільки чистими руками. Мийте руки перед використанням пристрою або користуйтеся антисептиком.
  2. Слідкуйте за тим, щоб на помпу не потрапляли сторонні речовини, рідини.
  3. При заміні бутля кладіть помпу виключно трубкою вгору.
  4. Періодично замочуйте помпу в розчині соди на 30-60 хвилин. Після цього ретельно промивайте її під проточною водою.
  5. Виконуйте повну дезінфекцію помпи раз на 2-3 місяці. Для очищення використовуйте 3 % розчин перекису водню. Замочуйте корпус та частини водозабірної трубки (їх необхідно перевертати у розчині для рівномірної дезінфекції). Після цього ретельно промийте всі елементи конструкції під проточною водою, залиште до повного висихання на рушнику. Тепер помпу можна знову використовувати.

Як доглядати електричну помпу

Електричну помпу для води також потрібно правильно експлуатувати та доглядати за нею. Що робити:

  1. Перед встановленням та використанням електричної помпи дезінфікуйте руки, щоб бактерії не потрапили всередину бутля.
  2. Використовуйте лише чисту воду для бутля.
  3. Не використовуйте електричну помпу для гарячих рідин (температура вище 55 °C), а також для масел.
  4. Якщо помпа працює від батарейок або акумуляторів, слідкуйте за ступенем заряджання пристрою, вчасно виконуйте заміну батарейок або заряджайте помпу.
  5. Робіть чищення та дезінфекцію пристрою кожні 3-6 місяців. Це можна зробити самостійно шляхом обробки корпусу (замочувати помпу в розчині соди або перекису водню категорично забороняється) або звернутися до спеціальної компанії.

Як часто потрібно змінювати помпу для води

Виробники помп для води рекомендують робити повну заміну 1 раз на рік. При дотриманні правил експлуатації та догляду міняти помпу часто не потрібно. Звичайно, якщо ваша механічна помпа стала менш ефективною, у неї з'явилися дефекти, її слід замінити. Така помпа не підлягає ремонту, це недоцільно з фінансової точки зору. Виробники не випускають запасних деталей, тому у разі зламу краще просто купити помпу для води на бутель нову.

Якщо електрична помпа для води на бутель вийшла з ладу, в більшості випадків її можна відремонтувати. Які можуть бути злами цього виду помпи: не натискається кнопка/сенсор, не наливається вода, помпа не заряджається тощо. Найімовірніше вона підлягає ремонту. Якщо фахівець не зміг відремонтувати електричну помпу, її слід утилізувати та придбати нову.

Як вибрати помпу для бутля води

Щоб помпа для бутельованої води була ефективною протягом усього періоду експлуатації, до її вибору потрібно поставитися з усією відповідальністю. Основні кроки, які допоможуть вам вибрати підхожу помпу для водяного бутля додому або в офіс:

Крок 1. Матеріал корпусу

Помпи для роздачі бутельованої води повинні бути виготовлені із харчового пластику. Частина комплектуючих пристрою виконана з нержавіючої сталі, цей матеріал також є абсолютно безпечним для здоров'я людини. Водозабірна трубка виготовляється із силікону.

Матеріали виготовлення не повинні випромінювати неприємний запах, розкладатися при контакті з водою або під впливом сонячного світла. Наявність у конструкції нержавіючої сталі підвищує ціну виробництва та кінцеву вартість виробу. Однак цей матеріал має тривалий термін експлуатації, не руйнується при контакті з водою, тривалому знаходженні у вологому середовищі.

Крок 2. Тип помпи

На наступному етапі необхідно визначитися з типом помпи. Інформацію про переваги та недоліки кожного виду ви знайдете вище. Також на вибір типу помпи впливає зручність способу подачі води. Щоб розпочати процес подачі води за допомогою механічної помпи, потрібно докласти зусилля та зробити кілька натискань на корпус. Іноді людям важко дозувати воду, використовуючи цей вид помпи, тому часто відбувається пролиття рідини на підлогу чи іншу поверхню.

Щоб запобігти випадковому пролиттю, деякі моделі механічних помп оснащені спеціальним клапаном для швидкого скидання тиску. Він дозволяє миттєво зупинити подачу води під час заповнення резервуара. Дозувати воду легше за допомогою електричної помпи, для цього необхідно один раз натиснути кнопку або сенсор. Проте, електрична помпа для води має ряд недоліків у порівнянні з механічною, врахуйте їх при виборі відповідного пристрою.

Крок 3. Потужність обладнання

Це важливий критерій вибору, проте далеко не всі виробники вказують, наскільки потужна помпа для води. Деякі електричні помпи здатні роздавати воду зі швидкістю 2 л/хв. Це один із найкращих показників потужності. Що стосується механічної (ручної) помпи, то її продуктивність безпосередньо залежить від місткості гофрованої склянки та частоти натиску рукою на корпус.

Крок 4. Бюджет

Механічні помпи для води коштують дешевше за електричні аналоги. Якщо ваш бюджет обмежений, виберіть ручну помпу. Попри низьку вартість, при дбайливому використанні та регулярному догляді, механічна помпа на бутель ефективна на всьому періоді експлуатації. Вартість електричних помп дещо вища, проте ці пристрої виглядають більш сучасно та лаконічно. Часто для зручності використання кнопка або сенсор подачі води має світловий індикатор.

Купити помпу для води

Ставите собі питання де я куплю помпу для води? Інтернет-магазин «Аквагід» пропонує широкий асортимент водяних помп за доступною ціною. У нас ви можете купити помпу для води в бутлях 18,9 л — механічні та електричні моделі. При виборі звертайте увагу на бренд. Наш каталог містить популярні помпи від брендів Lilu та ViO. Якщо ви не можете визначитися із вибором, вивчіть відгуки від реальних покупців. Сортування за ціною та інші фільтри допоможуть вибрати найкращий варіант.

Переваги та недоліки видів помп для води багато в чому спрощують вибір. Сайт надає докладний опис від виробника та фото. Для замовлення виберіть відповідну модель помпи, колір, відправте її в кошик, заповніть необхідні дані для доставки.

Вже через кілька днів з моменту оформлення замовлення ви отримаєте помпу, яка спростить розлив води вдома або в офісі. Помпа для води на бутель — оптимальний варіант для невеликої кухні. Таке просте обладнання можна брати із собою на природу чи поїздки. Помпою можуть без проблем користуватися всі члени компанії.

Замовити помпу для води: доставка до населеного пункту

На сайті «Аквагід» ви можете замовити помпу для води з доставкою в будь-яке місто (Україна): Київ, Кривий Ріг, Івано-Франківськ та інші. Це може бути будинок чи офіс. Також у нашому інтернет-магазині доступне замовлення бутлів з питною водою. Бутлі об'ємом від 5 до 20 л доступні для замовлення.

На сторінках сайту ви знайдете інше обладнання, наприклад, кулери для води, насоси, інші види техніки та супутні товари з доставкою до вашого міста. Відправлення вашого замовлення у вказане місто здійснюється так швидко, наскільки це можливо. Сайт «Аквагід» забезпечить вас запасом чистої води та дозволить з комфортом підтримувати водний баланс протягом дня.

Ціна помп для води

Ціна помпи для води формується на підставі таких критеріїв, як: тип помпи для води та бренд. Проста механічна помпа для бутля коштує від 100 грн. Купити помпу для бутельованої води електричну можна за 300 грн. Це обладнання для розливу води доступне для кожного. Якщо ви шукаєте більш функціональний варіант, зверніть увагу на кулери для води.