Як правильно вибрати кулер для води

Як правильно вибрати кулер для води

Ринок пропонує широкий асортимент кулерів для води різного дизайну та функціоналу. Споживачі часто губляться у виборі та не знають, на що звертати увагу, якій моделі віддати перевагу. Ця стаття допоможе розібратися у видах кулерів для води. Ми допоможемо вибрати найкращу модель кулера додому або в офіс, щоб задовольнити потреби всіх потенційних користувачів.

Кулер для води – це…

Кулер – це спеціальний апарат, який роздає питну воду. Важливим елементом кулера є наявність бутля. З бутля питна вода надходить у баки, всередині яких відбувається її нагрівання або охолодження. Кулери часто називають диспенсерами. У перекладі з англійської диспенсер дослівно означає «роздавальник», а кулер – «охолоджувати».

Насправді кулер для води – це різновид диспенсера, який здатний охолоджувати воду. У побуті будь-який вид диспенсера називають кулером. Однак існує окрема категорія апаратів диспенсери для води – це прості роздавальники, як правило, з одним зливним краником. Тому краще розділяти ці два поняття. Далі трохи про принцип роботи сучасного кулера для води.

Апарат з нагріванням та охолодженням заздалегідь готує гарячу та холодну питну воду та зберігає постійну температуру на кшталт «термосу». Таким чином вам не потрібно чекати, поки вода охолоне до потрібної температури або нагріється, щоб приготувати гарячий напій. У різних моделях кулерів відрізняється температура нагрівання/охолодження води. У середньому вода в кулері нагрівається до температури 95°C (цієї температури достатньо, щоб заварити чай/каву), охолоджується в діапазоні 2-15°C. Деякі кулери підтримують функцію подачі води кімнатної температури, тобто виконують роль диспенсера (роздавальника).

Зовнішній вигляд кулерів для води також може відрізнятися – від простих «тумбочок» з бутлем нагорі до дизайнерських апаратів преміумкласу. Кулери мають різні габарити, їх можна встановлювати на столі або підлозі. Існують моделі з верхнім, нижнім завантаженням бутля, а також кулери з виносним розміщенням джерела води. Деякі підлогові моделі додатково оснащені місткою шафкою для посуду або холодильною камерою для зберігання продуктів, що швидко псуються. Не хвилюйтеся, якщо ця інформація вас ще більше заплутала, далі докладно про всі різновиди кулерів для води.

Кулер для води підлоговий в інтер'єрі
Кулер для води підлоговий в інтер’єрі

Головні переваги

Сучасні кулери для води забезпечують легкий доступ до чистої питної води. Компактні моделі не займають багато місця, при цьому значно спрощують зберігання та розлив води. Комфорт також полягає в тому, що у вас в будинку або офісі завжди є гаряча і холодна вода підходящої температури (за умови своєчасної заміни бутля з водою). Деякі сучасні кулери виглядають дуже стильно та здатні прикрасити будь-який інтер’єр. Також до переваг можна віднести функціональність апаратів, насамперед це стосується моделей з шафкою, холодильною камерою, пристроєм для газування води, іонізацією тощо.

Сфера застосування кулерів для води

Ще кілька років тому кулери можна було зустріти тільки в офісах, вони сприймалися як щось незвичайне і недоступне простому обивателю. Згодом кулери почали ставити у медичних центрах. Сьогодні ці апарати можна зустріти буквально скрізь: у школах, дитячих садках, салонах краси, будинках та квартирах. Це стало можливим завдяки широкому асортименту моделей та доступній ціні.

Види водних кулерів

Є два основні види кулера для води: настільний та підлоговий. Виходячи з назви, їх відрізняє спосіб розміщення: на столі (будь-якій іншій поверхні) або на підлозі. Крім цього, у кожного виду є інші особливості. Нижче ми докладно описали настільний та підлоговий різновид кулерів. Вивчіть цю інформацію, вона допоможе визначитися з вибором відповідного апарату.

Настільні кулери

Кулери для води настільні розміщуються на будь-якій горизонтальній поверхні, здатній витримати вагу обладнання та повний бутель води (близько 19 кг). Настільні кулери мають компактні габарити, середня висота апаратів 50 см. Оскільки апарат невеликий, то й обсяги накопичувальних баків менші, ніж у підлогових кулерах. Всі кулери настільного типу мають верхнє завантаження бутля, тобто ємність з водою встановлюється зверху на апарат у бутелеприймач. Залежно від моделі кулер може видавати різну температуру води:

 • гарячу та холодну;
 • тільки кімнатну (звичайний роздавальник);
 • тільки гарячу (кулери-чайники або кулери-бойлери);
 • гарячу, кімнатну та холодну.
Настільні кулери для води
Настільні кулери для води

Кулери настільні зручно розміщувати у невеликих приміщеннях, це може бути офіс або малогабаритна квартира. Попри маленьку площу не варто позбавляти себе комфорту, який забезпечує кулер. Також компактний настільний кулер можна встановити на дачі або в гаражі, щоб завжди був доступ до чистої питної води. Якщо ви надаєте перевагу питтю «кімнатної» води, то зробіть вибір на користь спрощеного диспенсера з функцією подачі води тільки кімнатної температури.

Підлогові кулери

Кулери для води підлогові встановлюють на підлозі в найбільш підходящому місці. Такі кулери вдвічі вищі за настільні, також вони мають більш місткі накопичувальні баки для холодної та гарячої води. В середньому висота кулера складає 100 см. Моделі кулерів підлогових відрізняються типом розміщення бутлі:

 • Зверху (на кулері). Ємність з питною водою розміщується зверху приладу, перевертається горлечком вниз, вставляється в спеціальний бутелеприймач. Підлоговий кулер з верхнім завантаженням бутля виглядає досить громіздко. Врахуйте, що у характеристиках товару вказується висота апарату без бутля. Крім цього, такі кулери важче обслуговувати. Для заміни бутля доводиться підіймати ємність близько 19 кг над головою. З таким завданням упорається не кожна людина. Однак лише при верхньому завантаженні бутля можлива наявність шафки для зберігання або морозильної камери в нижній частині приладу.
 • Знизу (всередині кулера). Бутель із водою розміщується внизу кулера за дверцятами. Ця конструкція зручніша з точки зору заміни ємності з питною водою. Кулер візуально виглядає мініатюрніше та привабливіше. Оскільки нижнє відділення зайняте бутлем з водою, то відсутня можливість обладнати шафку або холодильник. Але деякі моделі в цьому випадку можуть бути оснащені спеціальною полицею для зберігання чайного приладдя.
 • Виносне (окремо від кулера). Виносне розміщення бутля поєднує всі переваги двох попередніх різновидів. Бутель встановлюється окремо від кулера, його можна поставити поруч із приладом. Таким чином легко здійснювати заміну бутля, а вільний простір у корпусі використовувати для зберігання посуду, чаю, кави, цукру, печива тощо. Вода з бутля подається через спеціальну трубку з водозабірним механізмом. Аналогічний механізм реалізований у підлогових кулерах із нижнім завантаженням бутля.
Підлогові кулери для води з верхнім завантаженням бутля
Підлогові кулери для води з верхнім завантаженням бутля

Підлогові кулери для води користуються великою популярністю серед споживачів. Для установки не потрібно звільняти місце на робочій поверхні, шукати стіл чи тумбу або купувати спеціальну підставку. Апарати буквально розміщуються на підлозі. Кулери підлогового типу мають місткі баки для води, вони розраховані на велику кількість людей. Їх доцільно ставити у місцях із великою прохідністю, наприклад, у медичних центрах, школах, офісах. У підлогових кулерів ширший спектр дизайнів та колірних рішень. Таким чином, можна підібрати саме той варіант, який вигідно впишеться в інтер’єр приміщення.

Види кулерів для води за способом охолодження

Крім того, що кулери бувають настільні та підлогові, моделі можуть відрізнятися засобами охолодження води. Є два основних типи охолодження:

 • Компресорний. Цей вид кулера працює за принципом холодильника. Температура води знижується компресором. Тепло випаровується, вбирається холодоагентом, конденсується на компресорі й таким чином виводиться назовні. В якості холодоагента використовується фреон марки R134A. Цей газ надійний у побуті та абсолютно безпечний для здоров’я людини. З метою безпеки, щоб запобігти витоку фреону, компресорні кулери транспортуються виключно у вертикальному положенні. Компресорні кулери для води можуть охолоджувати рідину до 2-15°C (залежить від моделі).
 • Електронний. Кулери з електронним типом охолодження води не потребують особливих умов транспортування. У цих апаратах рідина охолоджується завдяки елементу Пельтьє. Він представляє собою спеціальний електронний блок. Варто зазначити, що вода в таких апаратах охолоджується не більше ніж на 15°C відносно поточної температури навколишнього середовища. Кулери з електронним охолодженням обладнані вентиляторами для провітрювання. Аналогічні вентилятори є у комп’ютерах. Ці вентилятори збирають багато пилу. Щоб запобігти їх поломці та виходу з ладу кулера, апарати потрібно ставити в чистих приміщеннях з гарною вентиляцією і вчасно чистити вентилятори від пилу.

Кулери з компресорним та електронним охолодженням належать до різних цінових категорій. Апарати з компресором для охолодження коштують на порядок вище, при цьому вони надійніші та здатні охолоджувати воду до потрібної температури незалежно від навколишнього середовища. Апарати з електронним блоком коштують дешевше, їх доцільно ставити у місцях із малою прохідністю людей.

Способи керування набором води

Окремо взяті моделі кулерів для води можуть мати конструкційні особливості. Так, наприклад, одні мають один зливний краник і три типи температури води, або всі три функціональні краники. Краники бувають двох типів: механічні та електричні. У кожній моделі може бути реалізований різний спосіб управління набором води. Існують такі різновиди:

 1. Натиск склянкою важеля краника. Найпоширеніший спосіб управління набором води, він реалізований у багатьох моделях кулерів. Ручка розташована знизу краника, щоб привести його в дію, достатньо піднести склянку або кухоль і натиснути важіль, задіяна одна рука. Цей спосіб також є одним з найбільш гігієнічних, особливо якщо ви використовуєте одноразові стаканчики.
 2. Поворот рукою перемикача. Також належить до класичних способів керування подачею води. Як правило, він реалізований у простих моделях роздавальників. Тут вже знадобиться дві руки, в одній ви тримаєте склянку, іншою рукою повертаєте перемикач. При цьому стаканчик не контактує з деталями кулерами, що робить цей вид краника гігієнічним та безпечним.
 3. Натиск рукою кнопки-клавіші. Спосіб реалізований у сучасних моделях кулерів. Часто в таких апаратах передбачено один зливний краник та кілька кнопок подачі води різної температури: гаряча, холодна, прохолодна (кімнатна). Щоб наповнити свою склянку водою потрібної температури, необхідно натиснути та утримувати відповідну кнопку. Моделі кулерів з таким типом набори води виглядають сучасно та естетично.
 4. Натиск рукою сенсорної кнопки. Ще один сучасний спосіб керування набором води. Сенсорним управління здолає кожен незалежно від віку. У різних моделях може бути реалізований різний спосіб подачі, наприклад, просте натискання сенсорної кнопки або вибір температури води та натискання сенсорної кнопки безпосередньо для подачі води.
 5. Жест або натиск рукою сенсорної кнопки. Виходячи з назви, кулер здатний розпізнавати жести для подачі води, а також роздавати воду натисканням на сенсорну кнопку. Такий спосіб керування набором води реалізований у сучасних і, як правило, дорогих моделях кулерів. Управління за допомогою жестів – це гігієнічний спосіб набору, який гарантує, що у вашу воду не потраплять віруси та бактерії з поверхні кулера.
Види краників та способи керування набором води (зліва направо): натиск склянкою важеля, поворот рукою перемикача, механічні кнопки, сенсорна панель
Види краників та способи керування набором води (зліва направо): натиск склянкою важеля, поворот рукою перемикача, механічні кнопки, сенсорна панель

Як вибрати кулер для води

Якщо ви ще не визначилися з вибором відповідного кулера для води, то скористайтесь нашим чек-листом:

Крок 1. Визначтеся з місцем

Знайдіть відповідне місце вдома або в офісі, від цього залежить який кулер ви зможете розмістити: настільний або підлоговий. Якщо площа приміщення невелика (маленький офіс або квартира), віддайте перевагу настільному кулеру. Його можна поставити на стіл, тумбу, барний холодильник. Такий кулер функціональний та мобільний.

Крок 2. Розрахуйте кількість людей

Від того, скільки людей (приблизно: одиниці, десятки, сотні) будуть користуватися кулером, залежить вибір об’єму баків для гарячої та холодної води. Якщо ви плануєте ставити апарат у місцях з великою прохідністю (великих офісах, медичних центрах, школах, у квартирі/будинку, де проживає велика сім’я), то краще вибрати кулер зі збільшеним об’ємом бака гарячої води. Сучасні моделі водяних кулерів виглядають стильно, вони легко впишуться у будь-який стиль інтер’єру.

Крок 3. Виберіть тип охолодження

Є два основних типи охолодження води в кулерах: компресний та електронний. Докладно про переваги та недоліки було описано вище. Якщо ви мешкаєте в південних регіонах, при цьому любите пити дуже холодну воду, то кулер з електронним охолодженням не впорається з поставленим завданням. У цьому випадку краще надати перевагу кулерам для води з компресорним типом охолодження.

Крок 4. Виберіть тип краника та спосіб подачі води

Визначтеся, який тип управління буде для вас зручнішим: механічний чи електричний. У класичних моделях реалізовані механічні краники, які приводяться в дію натисканням стаканчиком на важіль. У сучасних моделях реалізовані кнопки подачі води (механічні чи сенсорні).

Крок 5. Визначтеся зі списком додаткових опцій

Багато моделей кулерів мають розширений функціонал. Найпопулярніша дод. опція – захист від дітей. Вона запобігає випадковому пролиттю окропу. Щоб налити гарячу воду, необхідно натиснути певну кнопку або пересунути перемикач (залежить від моделі). Також є моделі, у яких передбачено функції газування води, іонізації, озонування. Якщо вам не потрібні додаткові функції, виберіть просту модель, в якій реалізовані тільки розлив, нагрівання, охолодження води.

Крок 6. Оцініть дизайн та розміри

Зовнішній вигляд кулера не повинен бути основним критерієм вибору, проте його також слід враховувати. Якщо йдеться про настільні кулери, переконайтеся, що вибрана поверхня зможе витримати вагу пристрою та повний бутель води. Виберіть габарити та дизайн кулера, переконайтеся, що апарат обладнаний шафкою або холодильною камерою, якщо це необхідно.

Крок 7. Проконтролюйте якість обладнання

Перед початком використання кулера переконайтеся, що обладнання справне, на ньому немає видимих ​​пошкоджень, всі дроти ізольовані. Кулер не повинен виділяти сильний запах пластику, особливо в процесі нагрівання/охолодження води. Якщо ви виявили дефекти, не використовуйте пристрій, поверніть його до магазину відповідно до закону про захист прав споживачів.

Питання та відповідь

Як правильно називається кулер для води?

Апарат для розливу води називається кулером (cooler) чи диспенсером (dispenser). Залежно від комплектації пристрою, кулер використовується для охолодження, нагрівання, розливу, знезараження, газування води. Диспенсером ще називають пристрій виключно для розливу води. Кожен кулер можна назвати диспенсером, але не кожен диспенсер можна назвати кулером.

Який кулер для води краще для дому?

Якщо йдеться про невелику квартиру, де проживає мала кількість людей, то оптимальним варіантом буде настільний кулер для води. Його можна розмістити на будь-якій горизонтальній поверхні. Якщо площа дозволяє, виберіть один з підлогових варіантів. У них більш висока продуктивність та розширені функціональні можливості.

Який кулер для води кращий за компресорний або електронний?

Компресорний тип охолодження є ефективнішим. За таким же принципом працюють холодильники та кондиціонери, що заправляються газом фреон. Кулери з компресорним охолодженням мають високу продуктивність: до 5 л/год, при цьому вони знижують температуру води до 2-15°C. Електронний блок охолоджує лише 0,8-1,2 л/год до температури 15°C, за умови, що температура навколишнього середовища не перевищує 22°C.

Чим відрізняються кулери для води?

Кулери відрізняються типом розміщення (настільний та підлоговий), типом охолодження (компресорний та електронний), типом краника (механічний та електричний), керуванням подачі води (натиск кухлем, натиск/поворот рукою, натиск кнопки-клавіші, натиск сенсорної кнопки, жест або натиск сенсорної кнопки). Всі способи вважаються гігієнічними та безпечними для людини.

Як кулер нагріває воду?

Кожен кулер із функцією подачі гарячої води оснащений нагрівальним елементом – теном. По суті, це «кип’ятильник», який нагріває воду. Коли вода з бутля надходить у бак для гарячої води, тен нагріває її до температури 95-96°C (цієї температури достатньо, щоб заварити чай/каву) і підтримує в такому стані. При натисканні на краник або відповідну кнопку ви отримуєте стабільну гарячу воду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.