Як вибрати електричну помпу для води

Як вибрати електричну помпу для води

Електричні помпи для води не втрачають своєї актуальності, а навпаки, все більше людей переходить на використання цього пристрою. Не дивно, адже вони відрізняються простотою, зручністю та сучасним дизайном, який впишеться у будь-який інтер’єр. Ринок пропонує широкий асортимент електричних помп для води: від простої моделі з однією кнопкою для роздачі до моделей з функцією нагрівання або вимірювання жорсткості води. У цій статті ви дізнаєтеся чим електричні помпи для води відрізняються від звичайних і як вибрати відповідну модель помпи додому або в офіс.

Що таке електрична помпа

Електрична або автоматична помпа – це компактне обладнання з електричним приводом для роздачі води з бутля. Навіщо потрібна помпа для води електрична? Це обладнання полегшує комфорт розливу води із великих резервуарів. Якщо ви користуєтеся доставкою бутельованої води, ця річ просто незамінна у вашому будинку або офісі. Вам не потрібно щоразу підіймати та перевертати важкий бутель(вага стандартного водяного бутля близько 20 кг). Достатньо розмістити бутель на підлозі або на будь-якій горизонтальній поверхні та встановити електричну помпу.

Як користуватися електричною помпою для води

Обладнання дуже просте в установці та використанні. Щоб запустити подачу води, потрібно натиснути кнопку, сенсор або важіль (у різних моделей помп може бути реалізований різний спосіб управління). Вода ллється плавним потоком через роздатковий носик і швидко заповнює підставлену ємність. Щоб припинити подачу води, достатньо повторно натиснути кнопку/сенсор або відпустити важіль.

Як працює помпа для води

Електрична помпа встановлюється на шийку водяного пляшки за аналогією з механічними помпами для води – насаджується або накручується в залежності від моделі. Силіконова трубка для забору води попередньо вміщується всередину пляшки. Як правило, електрична помпа підходить для бутлів об’ємом 11 л, 13 л, 18,9 л. Існують моделі, які розраховані на невеликі обсяги баклажок від 5 л.

Всередині електричної помпи для води знаходиться моторчик, який обертає робоче колесо і таким чином запускає процес перекачування рідини з пляшки в іншу ємність. На відміну від механічних помп, цьому обладнанню для роботи необхідне джерело живлення. Електричні помпи можуть працювати від мережі, батарейок або акумуляторів. Найпоширеніша модель – на акумуляторах. Таку помпу можна заряджати за допомогою адаптера або через USB-порт на комп’ютері.

Встановлення електричної помпи на бутель

Алгоритм збирання та встановлення електричної помпи для води на бутель у домашніх умовах:

 1. Перед початком складання та встановлення обладнання, ретельно вимийте руки або обробіть дезінфікуючим засобом.
 2. Силіконовий шланг ретельно промийте у теплій воді.
 3. Закріпіть силіконовий шланг біля основи помпи. Також закріпіть роздатковий носик, якщо він знімний у конкретній моделі обладнання.
 4. Помпу на акумуляторах необхідно зарядити перед першим увімкненням. Повна зарядка займає 3-4 години. Якщо помпа на батарейках, укомплектуйте її необхідною кількістю елементів живлення.
 5. Зафіксуйте помпу на шийці бутля. Більшість моделей встановлюються безпосередньо на кулерну пробку, її знімати не потрібно, а в деяких передбачено затискну гайку, яка встановлюється не на пробку, а прямо на шийку.
 6. Злийте кілька склянок води, щоб прочистити систему.
Шаги установки электрической помпы для воды
Кроки встановлення електричної помпи на бутель

Як поміняти бутель з помпою

Коли у резервуарі закінчилася вода, необхідно зробити заміну бутля. Для цього не потрібні особливі навички. Щоб поміняти бутель з помпою, потрібно акуратно зняти обладнання (чистими руками), тимчасово покласти на чисту поверхню, помістити всередину повного водяного бутля водозабірну трубку і знову зафіксувати помпу на шийці.

Які бувають помпи для води електричні

Електрична помпа – це узагальнена назва всіх різновидів міні насосів для роздачі води з електричним приводом. Проте існують різні види електричних помп. Вони відрізняються особливостями конструкції, типом електроживлення, способом управління, дизайном і ціною. Далі докладно про різновиди електричних помп.

Види конструкцій

Класична електрична помпа має довгий носик, який виходить за межі корпусу. Щоб набрати воду, ємність необхідно підносити до носика і тримати доти, доки вона не наповниться.

Помпа-підставка має широку платформу (підставку), на якій можна вільно розмістити склянку, чашку, миску або інший посуд. Роздавальний носик направлений у центр платформи. Деякі моделі таких помп встановлюються на шийці бутля, а деякі можна розмістити поряд.

Помпа-чайник по своїй суті це помпа-підставка в комплекті з чайничком. Цей чайник ідеально розміщується на підставці, його не потрібно тримати під час набору води. Така помпа ідеально підійде людям, які готують гарячі напої тільки на чистій воді.

Виды электрических помп для воды
Види електричних помп для води

Тип електроживлення

Електромережа. Такий різновид електричної помпи безпосередньо підключається до мережі. Тобто для роботи вона має бути підключена до розетки (повербанку, автомобільного прикурювача). Ця умова обмежує мобільність обладнання, адже воно має завжди знаходитись поблизу джерела живлення.

Батарейки. Зазвичай для роботи потрібні дві батарейки типу D. Їх вистачає до 8 місяців регулярного використання помпи. Цей різновид обладнання, на відміну від помпи, що працює від мережі, більш мобільний, його легко брати з собою на природу або в поїздки.

Акумулятори. Елементи живлення вбудовані в помпу, їх не можна замінити як батарейки. Таку помпу потрібно іноді заряджати, як мобільний телефон. Цей вид помпи є найбільш популярним серед користувачів. Розташування обладнання не залежить від розетки, не потрібно купувати батарейки, достатньо стежити за рівнем заряду акумуляторів та вчасно їх заряджати.

Способи керування

Кнопкове. На корпусі помпи розташована одна кнопка для подачі води. Як правило, утримувати її не потрібно. Щоб почати подачу води, потрібно натиснути кнопку, дочекатися, поки наповниться ємність і повторно натиснути кнопку для припинення подачі води.

Сенсорне. Спосіб подачі води аналогічний тільки замість механічної кнопки на корпусі помпи розташований сенсор. Він спрацьовує від легкого торкання. Багато моделей з кнопковим та сенсорним керуванням мають світлову індикацію.

Важільне. Ще один різновид електричної помпи для води з важільним керуванням. Виходячи з назви, конструкція має спеціальний важіль, при опусканні якого починається перекачування рідини.

Переваги електричних помп для води

Електричні помпи для води мають свої переваги та недоліки. Очевидні плюси, що вигідно відрізняють електричні помпи від механічних:

 • плавний потік води без пульсації;
 • легко дозувати кількість води;
 • працює без кільця на горловині;
 • швидкий заряд акумуляторів;
 • додаткові функції.

Але користувачі відзначають і ряд недоліків електричних помп для води. Наприклад, неприємне «дзижчання» під час роботи, необхідність заміни батарейок або заряджання акумуляторів, складність очищення, деградація акумуляторів з часом (знижується їх місткість, як результат вони швидше розряджаються, частіше потрібна підзарядка).

Додаткові функції електричних/автоматичних помп

Крім основної функції роздачі води деякі моделі електричних помп можуть мати інші корисні функції:

 • Захист від дітей. Цю опцію часто мають кулери для води, але в сучасних варіантах електричних помп вона також реалізована. Функція «захист від дітей» убезпечить від випадкового пролиття води дитиною. Як може бути реалізований блок у різних моделях: додаткова кнопка, перемикач, утримання кнопки подачі води, постукування по сенсору.
 • Установка на стільницю. Деякі помпи можна встановлювати і на шийку і на стільницю, конструкція це дозволяє. Якщо ви хочете сховати бутель в тумбу, а помпу встановити зверху, то без цієї додаткової функції не обійтися.
 • Автоматичний режим. Дозволяє набирати певний обсяг води. Наприклад, ви хочете набрати рівно 1 л води. Помпа з автоматичним режимом роздасть чітко вказану кількість. Вам не потрібно стояти поруч та контролювати цей процес. Можна встановити різний об’єм рідини: 0,2 л, 0,5 л, 1 л тощо.
 • Дисплей. На дисплеї показується корисна інформація, наприклад час набору води або рівень заряду помпи.
 • Подвійний двигун. Наявність подвійного двигуна дозволяє збільшити швидкість набору води до 1 л на 20-25 секунд, тоді як звичайна швидкість перекачування води 1 л на 40 секунд.
 • Миттєве нагрівання. Нагрівання води відбувається до заданої температури. За допомогою такої помпи можна легко заварити чай, каву, випити склянку теплої води натще або розмішати дитяче харчування. Ця функція зустрічається досить рідко і в дорогих моделях автоматичних помп.
 • Вбудований TDS-тестер. Прилад для вимірювання жорсткості води, він миттєво проводить аналіз і виводить результати на дисплеї. Всього за кілька секунд ви зможете дізнатися, чи придатна для вживання вибрана вода.
Варианты установки помпы на бутыль и на столешницу
Варіанти встановлення помпи на бутель і на стільницю

Як доглядати електричну помпу

Щоб ваша електрична помпа для води ефективно працювала протягом усього періоду експлуатації, а також була абсолютно безпечною для організму, її треба доглядати. Як правильно використовувати електричну (автоматичну) помпу для води:

 • Дезінфікуйте руки щоразу перед тим, як торкнутися помпи, щоб не занести бактерії всередину обладнання. Мікроорганізми здатні утворювати плівки, псувати запах та смак води.
 • Не торкайтеся роздаткового носика брудними руками, таким чином бактерії можуть потрапити у вашу питну воду і як результат усередину організму.
 • Використовуйте лише чисту бутельовану воду.
 • Не використовуйте помпу для гарячих рідин (температура вище 55°C), для масел.
 • Якщо ваша помпа для води працює від батарейок або акумуляторів, вчасно робіть заміну елементів живлення та виконуйте підзарядку.
 • Регулярно робіть чистку обладнання та повну дезінфекцію кожні 3-6 місяців.

Як чистити електричну помпу для води в домашніх умовах

Помпу для води електричну не можна замочувати як механічну для очищення. Для обробки корпусу використовуйте спиртовмісний дезінфікуючий засіб. Носик очищайте за допомогою спеціального йоржика. Водозабірну трубу можна зняти та промити водою (краще питною). Очищення електричної помпи в домашніх умовах займає багато часу. Деякі фірми пропонують послугу повної санітарної обробки, що заощадить ваш час та сили.

Як вибрати електричну помпу

Самостійно вибрати відповідну електричну помпу для води допоможуть такі кроки:

Крок 1. Швидкість набору води

Більшість моделей електричних помп для води здатні перекачувати 1 л рідини за 40 секунд. Проте існують і потужніші моделі, які перекачує той самий об’єм рідини за 20-30 секунд. Кількість потенційних користувачів безпосередньо впливає на вибір потужності помпи.

Крок 2. Рівень шуму

Усі електричні помпи під час роботи видають характерний звук, так зване «дзижчання». Деякі моделі можуть бути більш шумними, інші менш шумними. Перевірити рівень шуму конкретної помпи можна у магазині. Якщо ви вибираєте помпу в інтернеті, вивчіть відгуки реальних покупців.

Крок 3. Конструкція помпи

Виберіть відповідну конструкцію помпи з трьох видів: класична, помпа-підставка та помпа-чайник (інша назва помпа-чайний столик). Електричні помпи-підставки – це ідеальний варіант для тих, хто готує їжу та напої виключно на чистій бутельованій воді. Під час набору не потрібно тримати посуд у руках.

Крок 4. Джерело живлення

Існує три види джерела живлення для автоматичної помпи: електромережа, батарейки та акумулятори. Моделі помп на батарейках/акумуляторах більш автономні. Якщо ви плануєте брати пристрій із собою на природу або поїздку, то зупиніть свій вибір на цих моделях. Для домашнього використання підійде помпа, що працює від мережі.

Крок 5. Управління подачею води

Питання комфорту використання. Існує три варіанти управління подачею води: натиск на кнопку, торкання сенсора або натиск важеля. Усі методи управління однаково ефективні. Виберіть найкомфортніший для себе.

Чому виходить з ладу помпа електрична/автоматична

Деякі електричні помпи для води можуть виходити з ладу. Причиною більшості поломок, а саме електрична помпа не качає воду, не натискається кнопка/сенсор, є збій у роботі плати. Якщо ваша помпа швидко розряджається або зовсім перестала заряджатися, то, ймовірно, причина в зносі акумуляторів. За ремонтом електричної помпи для води краще звернутися до сервісного центру.

Найкращі електричні помпи для води

Де купити електричні помпи для води, які будуть ефективними протягом усього періоду використання. В інтернет-магазині «Аквагід» ви знайдете великий вибір помп для води з електричним приводом. У нас зібрані найпопулярніші моделі електричних помп, які отримали багато позитивних відгуків від клієнтів. Доступна ціна, гарантія від виробника та доставка по всій Україні.

Електрична помпа – це гідна альтернатива кулерам для води. В асортименті помпи від таких популярних брендів, як ViO, HotFrost, Lilu та інших. Виберіть потрібну помпу з наявності прямо зараз, щоб з комфортом поповнювати водний баланс протягом дня. Також на сайті «Аквагід» ви можете замовити доставку води у ваше місто.

Ассортимент электрических помп для воды
Асортимент електричних помп для води

Питання та відповідь

Що таке електрична помпа?

Помпи для води електричні це міні насоси, які перекачують воду з бутля в підставлену ємність. Працюють від мережі, батарейок або акумуляторів. Електрична помпа – це дешевша альтернатива кулеру для води.

Як користуватись електричною помпою для води?

Щоб почати користуватися електричною помпою, достатньо встановити її на шийці бутля і натиснути кнопку, сенсор або важіль (залежно від моделі). Надходження води припиняється повторним натисканням на кнопку/сенсор. Потік води зупиняється миттєво і можна не переживати, що якась кількість проллється на підлогу.

Скільки часу потрібно заряджати електричну помпу?

Час повного заряджання електричної (автоматичної) помпи становить 3-4 години. Повного заряду вистачає на перекачування води із 4 стандартних 19 л бутлів. Акумуляторну помпу можна використовувати вдома, в офісі, на природі.

Як чистити помпу для води?

Продезінфікуйте руки, зніміть помпу з бутля, від’єднайте силіконову трубку, промийте під теплою водою. Роздавальний носик прочистіть спеціальним йоржиком. Корпус помпи категорично не можна замочувати у воді чи будь-яких розчинах. Для обробки корпусу використовуйте дезінфікуючий засіб із високим вмістом спирту.

Як часто потрібно міняти помпу для води?

Змінювати помпу для води рекомендується кожні два роки. Попри регулярну чистку та дезінфекцію, усередині корпусу можуть накопичуватися бактерії. Також згодом відбувається деградація акумуляторів. Їхня заміна недоцільна з фінансової точки зору. У цьому випадку рекомендується повністю замінити обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.