Як вибрати помпу для води

Як вибрати помпу для води

Дотримання водного балансу протягом дня це не данина моді, а насамперед турбота про своє здоров’я. Крім цього, важливо не лише випивати в день 1,5-2 л води, а й стежити за тим, щоб ця вода була відповідної якості. Вода з-під крана або кип’ячена не принесе користі вашому організму. Вона містить високу концентрацію солей та інших небажаних домішок.

Більшість українців уже перейшло на щоденне вживання чистої бутельованої води. Однак для комфорту розливу води зі стандартного водяного бутля (18,9 л) потрібен додатковий пристрій – помпа для води. У цій статті ми докладно розповімо, що таке помпа для води, які бувають види цього пристрою і як вибрати помпу для води додому чи офісу.

Виды помп для воды
Види помп для води

Як працює механічна помпа для води

Помпа для води механічна складається з корпусу зі знімною основою. Усередині цього корпусу розташована гофрована склянка зі зворотною пружиною. Для забору води передбачено трубку, що складається з трьох секцій. Механізм натискний, при натисканні на склянку, гофра стискається, таким чином усередині резервуару створюється надлишковий тиск повітря. Вода витісняється по трубці, потім потрапляє у наливну склянку із запобіжником.

Механічна помпа для води – це спрощений варіант пристрою, він працює за принципом звичайного насоса. Приводиться у дію рукою. Механічна помпа встановлюється безпосередньо на шийку водяного бутля. Спеціальне стягувальне кільце запобігає витоку повітря і сприяє більш ефективній роботі помпи. Оскільки конструкція пристрою складається з декількох знімних деталей, помпу легко утримувати в чистоті. Механічна помпа, як правило, виготовляється з полікарбонату, цей вид пластику є абсолютно нешкідливим для здоров’я людини.

Принцип роботи електричної помпи

Електричниа помпа для води відрізняється принципом роботи. Усередині пристрою знаходиться невеликий двигун. Своєю чергою двигун обертає робоче колесо, внаслідок цієї дії у водозабірній трубці утворюється знижений тиск. Питна вода надходить у робочу порожнину, після чого нагнітається через роздавальний носик у склянку, чашку або іншу ємність.

Цей вид помпи працює від мережі, батарейок або акумуляторів. Найпоширеніша модель з акумулятором літієвого типу, який можна заряджати через USB. Місткості акумуляторів вистачає на перекачування води з кількох бутлів. Подача води в електричних помпах здійснюється шляхом натискання на кнопку або сенсор. Припинення подачі води повторним натисканням на кнопку/сенсор.

Помпи-підставки та помпи-чайники

Різновиди електричної помпи для води: помпи-підставки та помпи-чайники. Принцип забору води цих пристроїв аналогічний, проте вони відрізняються своєю конструкцією. У помпи-підставки є широка платформа, на якій легко можна розмістити будь-яку ємність від склянки до каструлі. Наявність підставки полегшує комфорт розливу води. З нею нема потреби тримати склянку або інший посуд у руках, коли наливається вода. Це дуже зручно, особливо якщо ви звикли готувати лише на очищеній воді.

Помпи-чайники йдуть у комплекті з чайничком, який ідеально вміщується на підставці. Така помпа, як правило, встановлюється поруч із бутлем, а не на шийку. Цей варіант помпи ідеально підійде людям, які готують напої виключно на очищеній питній воді. Чайники можуть бути різного дизайну та об’єму. Зовнішній вигляд пристрою залежить від виробника та конкретної моделі.

Электрическая помпа для воды с чайником
Електрична помпа з чайником

Плюси та мінуси помп для води

На сайті «Аквагід» представлені механічні та електричні помпи для води. У кожного виду є свої плюси та мінуси. Використання механічної або електричної помпи дозволяє розміщувати бутель прямо не підлозі. Тяжкий резервуар не потрібно підіймати та перевертати, як у разі установки в кулер із верхнім завантаженням. Докладніше про переваги та недоліки помп для води далі в таблиці:

Тип помпиПеревагиНедоліки
Механічнийпростота конструкції;
легкість експлуатації;
відсутність необхідності ремонту;
компактні габарити;
простота догляду;
відсутність зон застою води;
доступна вартість.
обмежений ресурс гофрованої склянки;
пульсація потоку води;
проблеми дозування обсягу води.
Електричнийплавний потік води без пульсації;
точність дозування рідини;
не потрібне кільце на шийці бутля;
швидкий заряд батареї.
неприємне «дзижчання» під час роботи;
складність очищення;
необхідність регулярного заряджання акумуляторів або заміни батарейок;
деградація акумуляторів із часом;
вартість ремонту перевищує ціну нового пристрою.

Обидва варіанти є ефективними, виконують свою головну функцію – роздачу питної води. Помпу для води, незалежно від її типу, можна брати із собою у поїздки або на природу. Якщо електрична помпа розрядиться, її можна зарядити від прикурювача автомобіля або від повербанка. Механічна помпа є абсолютно автономною, для її роботи необхідно зробити кілька поступальних рухів.

Як доглядати помпу для води

Своєчасний догляд за помпою дуже важливий. Дезінфекція та правила використання міні насосів запобігають розвитку хвороботворних бактерій на корпусі пристрою, які можуть потрапити у вашу питну воду і в результаті всередину організму. П’ять основних правил догляду за механічною помпою для води:

  1. Торкайтеся помпи тільки чистими руками. Мийте руки перед використанням пристрою або користуйтеся антисептиком.
  2. Слідкуйте за тим, щоб на помпу не потрапляли сторонні речовини, рідини.
  3. При заміні бутля кладіть помпу виключно трубкою вгору.
  4. Періодично замочуйте помпу в розчині соди на 30-60 хвилин. Після цього ретельно промивайте її під проточною водою.
  5. Виконуйте повну дезінфекцію помпи раз на 2-3 місяці. Для очищення використовуйте 3% розчин перекису водню. Замочуйте корпус та частини водозабірної трубки (їх необхідно перевертати у розчині для рівномірної дезінфекції). Після цього ретельно промийте всі елементи конструкції під проточною водою, залиште до повного висихання на рушнику. Тепер помпу можна знову використовувати.

Догляд електричної помпи

Електричну помпу для води також потрібно правильно експлуатувати та доглядати за нею. Що робити:

  1. Перед встановленням та використанням електричної помпи дезінфікуйте руки, щоб бактерії не потрапили всередину бутля.
  2. Використовуйте лише чисту бутельовану воду.
  3. Не використовуйте електричну помпу для гарячих рідин (температура вище 55°C), а також для масел.
  4. Якщо помпа працює від батарейок або акумуляторів, слідкуйте за ступенем заряджання пристрою, вчасно робіть заміну батарейок або заряджайте помпу.
  5. Робіть чищення та дезінфекцію пристрою кожні 3-6 місяці. Це можна зробити самостійно шляхом обробки корпусу (замочувати помпу в розчині соди або перекису водню категорично забороняється) або звернутися до спеціальної компанії.

Коли потрібно міняти помпу

Виробники помп для води рекомендують робити повну заміну помпи 1 раз на рік. При дотриманні правил експлуатації та своєчасному догляді міняти помпу часто не потрібно. Звичайно, якщо ваша механічна помпа стала менш ефективною, у неї з’явилися дефекти, її слід замінити. Така помпа не підлягає ремонту, це недоцільно з фінансової точки зору. Виробники не випускають запасних деталей, тому у разі поломки краще просто купити нову помпу для води.

Якщо електрична помпа для води вийшла з ладу, в більшості випадків її можна відремонтувати. Які можуть бути поломки цього виду помпи: не натискається кнопка/сенсор, не наливається вода, помпа не заряджається і т. д. Найімовірніше вона підлягає ремонту. Якщо фахівець не зміг відремонтувати електричну помпу, її слід утилізувати та придбати нову.

Як вибрати помпу для водяної пляшки

Щоб помпа для води була ефективною протягом усього періоду експлуатації, до її вибору потрібно поставитися з усією відповідальністю. Основні кроки, які допоможуть вам вибрати підходящу помпу для водяного бутля додому або в офіс:

Крок 1. Матеріал корпусу

Помпи для роздачі води повинні бути виготовлені з харчового пластику. Частина комплектуючих пристрою виконана з нержавіючої сталі, цей матеріал також є абсолютно безпечним для здоров’я людини. Водозабірна трубка виготовляється із силікону. Матеріали виготовлення не повинні виділяти неприємний запах, розкладатися при контакті з водою або під впливом сонячного світла.

Наявність у конструкції нержавіючої сталі підвищує ціну виробництва та кінцеву вартість виробу. Однак цей матеріал має тривалий термін експлуатації, не руйнується при контакті з водою, тривалому знаходженні у вологому середовищі.

Крок 2. Тип помпи

На наступному етапі необхідно визначитися із типом помпи. Інформацію про переваги та недоліки кожного виду ви знайдете вище. Також на вибір типу помпи впливає зручність способу подачі води. Щоб розпочати процес подачі води за допомогою механічної помпи, потрібно докласти зусилля та зробити кілька натискань на корпус. Іноді людям складно дозувати воду, використовуючи цей вид помпи, тому часто відбувається пролиття рідини на підлогу або іншу поверхню.

Щоб запобігти випадковому пролиттю, деякі моделі механічних помп оснащені спеціальним клапаном для швидкого скидання тиску. Цей клапан дозволяє миттєво зупинити подачу води при заповненні будь-якого резервуара. Дозувати воду легше за допомогою електричної помпи, для цього необхідно один раз натиснути кнопку або сенсор. Проте, електрична помпа для води має ряд недоліків у порівнянні з механічною, врахуйте їх при виборі відповідного пристрою.

Крок 3. Потужність обладнання

Це важливий критерій вибору, проте далеко не всі виробники вказують на потужність свого обладнання для роздачі питної води. Деякі електричні помпи здатні роздавати воду зі швидкістю 2 л/хв. Це один із найкращих показників потужності. Що стосується механічної (ручної) помпи, то її продуктивність безпосередньо залежить від ємності гофрованої склянки та частоти натиску рукою на корпус.

Крок 4. Бюджет

Механічні помпи для води коштують дешевше за аналоги з електричним приводом. Якщо ваш бюджет обмежений, виберіть потрібний варіант ручної помпи. Попри низьку вартість, при дбайливому використанні та регулярному догляді механічна помпа ефективна на всьому періоді експлуатації. Вартість електричних помп дещо вища, проте ці пристрої виглядають сучаснішими та лаконічнішими. Часто для зручності використання кнопка чи сенсор подачі води має світловий індикатор.

Найкращі помпи для води

На маркеплейсі «Аквагід» представлені найкращі помпи для води. В асортименті механічні та електричні різновиди, у тому числі помпи-підставки. Ми зібрали найпопулярніші моделі в одному місці. Кожен покупець зможе знайти помпу, яка задовольнятиме всі критерії пошуку. У нас ви знайдете прості механічні помпи від 150 грн, а також сучасніші моделі з електричним приводом, які стануть прикрасою на вашій кухні або в офісі.

Зробити правильний вибір легко на основі фото товарів, опису, а також відгуків реальних покупців. Окрім цього на сайті ви можете оформити доставку бутельованої води у вашому місті. Не слід забувати, що помпи для води працюють тільки в парі з бутлем, тому заздалегідь подбайте про запас води. Виберіть потрібну воду, замовте необхідну кількість бутлів і за допомогою нової помпи поповнюйте свій водний баланс з комфортом.

Помпы для воды работают только в паре с бутылью
Помпи для води працюють лише у парі з бутлем

Питання та відповідь

Що таке механічна помпа для води?

Помпа для води механічна – це маленький насос, який перекачує воду з бутля в ємність. Механічна помпа працює від послідовних натискань рукою на кнопку, тому її часто називають ручною. Конструкція складається з декількох розбірних деталей, її легко доглядати.

Які бувають помпи?

Помпи для води бувають двох видів: механічні та електричні. Перші працюють від сили людини, другі від джерела живлення (електромережі, батарейок, акумуляторів). У кожного виду помпи є свої плюси та мінуси. Також їх відрізняє вартість та особливості конструкції.

Як часто потрібно чистити помпу для води?

Рекомендується регулярно обробляти корпус помпи для води, а також проводити повну дезінфекцію раз на 1-2 місяці в домашніх умовах, у дитячих закладах – після кожної заміни бутля. Механічну помпу замочують у содовому розчині або 3% розчині перекису водню. Електричну помпу категорично не можна замочувати, її слід обробляти антисептиком, чистити носик за допомогою йоржика.

Чому помпа не качає воду?

Дві основні причини, чому помпа не качає воду: неправильне встановлення помпи на бутель або пошкодження гофрованої склянки. У другому випадку ремонт обладнання недоцільний, необхідно повністю замінити помпу. Якщо електрична помпа не качає воду, можливо, розрядилося джерело живлення. Якщо ж рівень заряду в нормі, зверніться сервісний центр для ремонту.

Що краще помпа чи кулер?

Помпа для води – це насос, який перекачує воду з бутля в іншу ємність. Кулери, крім роздачі води, часто мають ряд додаткових функцій, наприклад, нагрівання, охолодження, газування і т. д. Якщо ви звикли вгамовувати спрагу водою кімнатної температури, то оптимальний варіант – це помпа. Водночас деякі моделі кулерів для води можуть замінити інші електроприлади, наприклад, чайник або холодильну камеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.