Виноград — надзвичайно корисний фрукт, він містить антиоксиданти і велику кількість вітамінів, мінералів та незамінних амінокислот.

Якщо ви власник земельної ділянки, маєте дачу або живете в приватному будинку, то купити саджанці винограду буде чудовим рішенням. Ну і якщо ви вже вирішили посадити виноград, потрібно знати як за ним доглядати та чому так важливо вчасно здійснювати полив.

Особливості кореневої системи винограду

Виноград — рослина, в якої коренева система розміщена досить глибоко під землею. Помітити нестачу води буває дуже складно. Однозначною перевагою такої особливості є те, що виноград добре витримує засуху.

Тоді чому потрібно поливати виноград? Відповідь проста, рослина хоч і не засохне, але брак рідини вплине на врожайність.

Давайте розбиратися, коли рекомендовано здійснювати полив навесні, влітку та восени та який спосіб найкращий.

Коли і за яких умов поливати виноград і чи потрібно це робити після дрібного дощу?

Схема поливу винограду наступна — 5 разів на рік по 10 відер щоразу. Варто відмітити, що два поливи відбуваються навесні, два влітку і ще один восени.

 1. Перший полив відбувається навесні, ще до того, як починають розпускатися бруньки.
 2. Другий полив здійснюється після цвітіння винограду.
 3. Втретє варто полити лозу як тільки помітите, що ягода вже завбільшки з горошину.
 4. Четвертий раз виноград поливають в середині липня;
 5. Останній полив відбувається пізньої осені, щоб коріння набралася вологи перед зимуванням.

Багатьох власників виноградників цікавить питання, чи потрібно поливати лозу після дрібного дощику. Щоб це визначити достатньо подивитися на молоді пагони. Як тільки бачите, що листя при стовбурі сухе — одразу поливайте, рослина страждає від браку вологи. Якщо всі пагінці стоять вертикально, листя не опущене, то можна не поливати виноград.

Полив винограду 2

Полив винограду навесні в перший рік після висадки. Способи поливу винограду

Весна — найважливіший період для поливу винограду. Це час, коли рослина активно росте і розвивається, і від належного поливу залежить якість та врожайність винограду.

Важливо продумати оптимальні методи поливу, щоб забезпечити здоровий ріст і розвиток рослини.

Існують такі методи поливу:

 • за допомогою дренажної трубки;
 • крапельниця;
 • полив зверху.

Одним із ефективних підходів є використання дренажу (наприклад, камінців) на дні ями, що дозволяє уникнути застою води і забезпечити його відведення. Багато садівників також вкопують трубку на глибину ями, щоб поливати виноград через неї. Цей підхід дозволяє воді безпосередньо дістатися до кореневої системи, розташованої на глибині півметра або більше, і наситити її вологою. Такий метод поливу забезпечує більш ефективне використання води, оскільки дозволяє уникнути втрати води від поверхневого поливу, який може не дістатися до кореня.

У перший рік після посадки саджанця восени, рекомендується лити до чотирьох відер води.

Після зими, коли виноград починає рости, його полив проводять за спеціальним режимом, який зазвичай використовується для молодих рослин.

Протягом квітня-липня рекомендується поливати виноград двічі на місяць, використовуючи 4 відра води навколо кущика. Рекомендується робити ямки або канавки на відстані до півметра від кущика, уникаючи прямого поливу. Важливо пам’ятати, що полив холодною водою може затримати розпускання бруньок, листя, квітів та плодів. Краще використовувати відстояну або нагріту під променями сонця воду.

Весняний полив винограду проводять в декілька етапів. Перший полив рекомендується провести до розпускання бруньок, використовуючи 10 відер води. Якщо в ґрунті є глинисті домішки, які добре утримують вологу, води можна лити менше. Другий полив рекомендується провести у травні перед цвітінням, використовуючи 1-2 відра води, в залежності від розміру саджанця та складу ґрунту. Третій полив рекомендується провести після цвітіння. Важливо пам’ятати, що рясний полив у період цвітіння може спричинити осипання зав’язей.

Це кілька основних принципів поливу винограду весною. Завдяки правильному поливу ви забезпечите здоровий ріст, цвітіння та врожай вашого винограду. Не забувайте використовувати воду, яка має бути відстояною або нагрітою сонцем. Ретельний догляд за виноградом у весняний період допоможе вам отримати чудові результати у вирощуванні цієї винної рослини.

Крапельний полив винограду — найкращий спосіб забезпечити рослину водою

Забезпечити регулярний полив на великих ділянках або в умовах, коли вода слабко затримується в ґрунті, спекотних районах або на схилах допоможе крапельниця полив.

Цей спосіб передбачає повільну подачу води під корінь виноградної рослини, часто з додаванням підживлювачів.

Перевагами крапельного методу поливу є:

 • Рівномірне і повільне надходження води до кореневої системи, що сприяє розвитку дрібних кореневих волосків.
 • Мінімізація зволоження листя та стовбурів, що допомагає запобігти поширенню грибкових захворювань винограду.
 • Економія води.

При крапельному поливі необхідно враховувати витрату води на кущ: залежно від погодних умов, рекомендується щодня поливати кожну рослину від 2 до 3 літрів води протягом 30-50 хвилин. При використанні розкладу поливу в 4 етапи протягом сезону (з використанням 100 л води за один раз), ягоди, які досягають зрілості, залишаються цілі і не розтріскуються. Дослідження показали, що щоденний крапельний полив сприяє наливу соку в ягоди і робить їх менш схильними до розтріскування.

Систему крапельного поливу можна придбати, а можна зібрати її самостійно.

Купити якісні саджанці винограду — велика частина успіху в його вирощуванні. Для цього потрібно знайти перевірений магазин. Інтернет-магазин саджанців RedBerry є саме таким. На сайті магазину ви знайдете саджанці винограду різних сортів і зможете створити сад своєї мрії.

Нехай ваш виноград росте здоровим і дарує багато смачних ягід завдяки ефективному поливу.