Є різні види питної води, вони відрізняються складом, властивостями та способом приготування. Особливими властивостями наділяють талу воду. Вважається, що при заморожуванні та подальшому розморожуванні вона особливим чином структурується і в результаті сприятливо впливає на організм людини. Чи так це? Спробуємо розібратися у статті.

Що таке тала вода

Тала вода — це певна частина води, яка розтанула після заморозки. Просту воду умовно поділяють на дві частини — живу та важку, у ній знаходяться атоми тритію, дейтерію та інші домішки. У цих двох частин води різна температура замерзання. Таким чином, за допомогою повільного заморожування можна відокремити чисту живу воду. Насамперед замерзає важка вода, потім чиста, останніми замерзають домішки.

Види талої води

Головним «інструментом» отримання талої води є процес заморожування з наступним розморожуванням. Але вихідна вода може бути різною, тому й виділяють кілька видів талої води:

  • Заморожування та розморожування води сумнівної якості. Такий спосіб дозволить покращити якість води, але не гарантує її 100 % безпеку. Заморозка може бути хорошим способом очищення, якщо ви опинилися в критичній ситуації без питної води, але поблизу є якесь поверхневе джерело. Однак вам потрібно буде витратити багато часу на заморожування та відокремлення живої частини води.
  • Бутельована тала вода є однією з найдорожчих у світі. Для її виготовлення люди топлять льодовики, які знаходяться на вершинах гір або в океані. Також існує альтернативний спосіб виготовлення талої води у бутлях — заморожування очищеної води з подальшим розморожуванням. Така вода коштує дешевше, ніж та, яка виготовляється з льодовиків, але дорожча за інші типи питних бутельованих вод.
  • Топлений лід та сніг. Цей спосіб отримання талої води може бути непоганим рішенням у польових умовах, особливо далеко від промислової діяльності. Якщо ж зібрати лід і сніг у межах міста та розтопити, то ви ризикуєте отримати токсичну рідину, яка не здатна покращити, а лише зашкодить вашому організму. Наслідки вживання води, добутої в такий спосіб, можуть бути необоротними.
Тала вода з льодовика в океані

Один із методів отримання талої води — розтоплення льодовиків в океані

Далі ми поговоримо про те, чи можна взагалі вживати талу воду як столове пиття, які вона має корисні властивості та потенційну шкоду, яку може завдати людині.

Чим тала вода відрізняється від водопровідної

Головна відмінність між талою водою та водопровідною полягає в молекулярній структурі. Молекули води притягуються один до одного під дією електричного заряду, розподіленого нерівномірно відповідно до їхнього загального обсягу, і утворюють безладні структурні форми. У талої води правильна молекулярна гексагональна структура. Вона являє собою коло, що складається із шести молекул H2O. Ця структура аналогічна рідинному середовищу клітин організму людини. Водопровідна вода такої структури не має, вона мало сумісна з клітинною водою.

Основні аргументи на користь талої води

Як і у всього у цьому світі, у талої води є прихильники та противники. Наукові дослідження часто піддаються сумнівам і деяких людей неможливо переконати жодними аргументами. Проте, більшість людей чули про користь талої води, а деякі з них навіть випробували її на практиці. Вірити в унікальні властивості талої води — вибір кожного. Прочитайте наступну інформацію та спробуйте зробити висновок самостійно.

Тала вода структурована, тому корисна

Зі шкільного курсу хімії ми знаємо, що при замерзанні вода розширюється. Це зумовлено зміною структури. Одна молекула води складається з двох атомів водню та атома кисню (H2O). Ці елементи з’єднані між собою електронним зв’язком. Крім цього, водень утворює так звані водневі зв’язку, які з’єднують самі молекули води. Коли вода знаходиться в рідкому стані, водневі зв’язки поводяться хаотично, вони розриваються і знову утворюються. При переході у твердий стан, тобто при заморожуванні, водневі зв’язки утворюють стабільні кластери гексагональної форми.

Є думка, що користь талої води полягає саме в тому, що при розморожуванні зберігається структура, тобто гексагональні кластери залишаються в початковому вигляді. Проте вчені зруйнували цю теорію. Вони довели, що вищезгадані молекулярні кластери швидко руйнуються протягом пів години. Крім того, досить невеликого струсу або банально перелити талу воду в склянку, пересунути з місця на місце пляшку і від «корисних» молекулярних кластерів не залишиться й сліду.

Заморожування дозволяє очистити воду від шкідливих домішок

Це твердження ґрунтується на фізичних властивостях води та теоретично може бути правдою. У процесі заморожування води в ємності, спочатку твердне верхній шар, який контактує з навколишнім середовищем. З цього шару в рідке середовище виштовхуються важкі метали, солі жорсткості, різна органіка та інші домішки. Рідка частина води виливається, оскільки в ній знаходяться всі шкідливі речовини, лід тане і потім отриману воду повторно відправляють на заморожування. Зазвичай для отримання чистої талої води виробляють 2-5 циклів заморозки. На якість льоду можуть впливати різні параметри, серед них:

  • Швидкість заморозки. Дуже низька температура в морозильній камері призведе до утворення сольових осередків у структурі льоду, у результаті лід буде не прозорий, а каламутний.
  • Кількість вихідної води. Якщо ви візьмете великий об’єм вихідної води та заморозите воду, не зливши при цьому рідку частину, то найімовірніше лід також буде каламутним.
  • Якість вихідної води. Для заморозки краще використовувати попередньо очищену воду. Якщо спочатку вода була не високої якості, досить брудна, заморожування не дозволить повноцінно її очистити.

Процес заморожування як очищення питної води — це далеко не найефективніший метод. Шанс отримати прийнятну для пиття воду є, але це значно складніше, ніж купити обладнання, що фільтрує, або ж замовити воду з доставкою додому або в офіс.

Тала вода: користь для людини

Регулярне вживання талої води позитивно впливає на людину. Цей тип води впливає на клітинному рівні, запобігає передчасному старінню організму, омолоджує його. Antiage ефект обумовлений тим, що тала вода активізує обмінні процеси, таким чином організм швидше виводить зруйновані клітини та дає можливість зростання новим клітинам. У зв’язку з цим виділяють наступну користь талої води для людини:

  • активізується імунний захист;
  • поліпшується мозкова діяльність;
  • нормалізується рівень холестерину;
  • підвищується фізична та емоційна витривалість;
  • очищується кров і покращується кровообіг;
  • знижується метеозалежність;
  • покращується робота шлунково-кишкового тракту та інше.

Доведено, що тала вода допомагає боротися із зайвою вагою, алергічними реакціями та різними шкірними захворюваннями. Вживання талої води позитивно впливає на самопочуття людини, робить її більш енергійною та життєрадісною. Спробуйте на собі всі переваги споживання талої води.

Важливо! Корисні властивості будь-якої води, у тому числі талої виявляються при регулярному та достатньому вживанні. Раніше Всесвітня Організація Охорони Здоров’я рекомендувала добову норму споживання чистої питної води. Вона становила 30-40 мл на кілограм поточної ваги. Наразі немає суворо рекомендованої добової норми, адже доведено, що частину води ми отримуємо з різних продуктів харчування.

Скільки води потрібно пити на день, щоб вона виявила свої корисні властивості? Навчіться прислухатися до свого організму. Пийте воду відразу, щойно відчули легке почуття спраги. Робіть невеликі ковтки та бажано, щоб вода була не холодною, а хоча б кімнатної температури (виняток може бути тала, джерельна та газована мінеральна вода). У той момент, коли ви відчуваєте сильну спрагу, ваш організм відчуває стрес, він зневоднений, у вас знижується розумова діяльність та рівень фізичної витривалості. Тримайте завжди поруч склянку з водою, пляшку або 20 л бутель з помпою, щоб вчасно поповнювати водний баланс.

Тала вода при онкології

Му Шик Джон провідний дослідник у галузі води довів, що у людей з онкологічними захворюваннями клітинна вода змінює форму з гексагональної на пентагональну. Ця інформація неодноразово була підтверджена іншими дослідженнями. Компанія Aqua Technology провела власні дослідження структури зворотноосмотичної води та оприлюднила шокуючі результати. В результаті очищення методом зворотного осмосу молекула води набуває пентагональної форми, за логікою Му Шик Джона є «хворою».

Підтвердити або спростувати цю теорію зможуть лише подальші дослідження у цій галузі. Зараз відомо, що клітинні мембрани здатні пропускають кластери, що складаються не більше ніж з п’яти-шести молекул води. Загальна кількість таких молекулярних кластерів у очищеній бутельованій воді, а також у воді з-під крана становить не більше 15 %. У талої води висока біологічна сумісність, оскільки її молекулярна структура має гексагональну форму. Така вода показана при онкологічних захворюваннях.

Як приготувати талу воду в домашніх умовах

Якщо ви не сумніваєтеся у користі талої води, ми відібрали кілька способів, як приготувати її в домашніх умовах. Звичайно, це займе трохи довше часу і сил, ніж купити вже готову талу воду в бутлях або інший вид питної води, але, можливо, вам це зробити не важко. Для приготування талої води краще використовувати очищену воду, а не воду з-під крана.

Тала вода в кубиках льоду

Для приготування талої води використовуйте великі ємності, а не звичайні форми для льоду

Спосіб 1

Найпростіший спосіб отримання талої води в домашніх умовах, але він не гарантує видалення всіх небажаних домішок. Цей спосіб передбачає виконання наступної послідовності дій:

  1. Наберіть воду в ємність.
  2. Покладіть шматок щільного картону на дно морозильної камери.
  3. Зверху на картон поставте ємність із водою.
  4. Залиште воду в морозилці, доки вона повністю не замерзне.
  5. Дістаньте ємність із морозильної камери та дочекайтеся, поки лід розтане.

Спосіб 2

Цей метод дозволяє отримати чистішу талу воду без шкідливих домішок, яка оптимально підходить для столового пиття. Дотримуйтесь такої послідовності:

  1. Виконайте пункти 1-3 з першого способу.
  2. Коли почне з’являтися перший лід, зніміть його та викиньте, у ньому збираються важкі метали.
  3. Воду, що залишилась, тримайте в морозильній камері практично до повного замерзання.
  4. Залишок рідини злийте, у ній зібралися інші небажані домішки.
  5. Отриманий лід залиште танути за кімнатної температури.

Загальні рекомендації

Кілька загальних рекомендацій, які допоможуть вам приготувати талу воду в домашніх умовах:

  • Використовуйте очищену воду, наприклад, методом зворотного осмосу.
  • Для заморожування не використовуйте металевий посуд.
  • Скляні ємності не наповнюйте догори, це може призвести до розриву, оскільки вода при заморозці збільшується у розмірі.
  • Ємності з водою потрібно щільно закривати кришкою.
  • Краще талу воду пити у сирому вигляді, без жодних добавок.
  • Нагрівання талої води до температури 37 °C і вище призведе до втрати її корисних властивостей.

Як правильно пити талу воду

Щоб досягти найкращого ефекту від вживання талої води, її слід пити відразу після розморожування. Пийте маленькими ковтками, щоби не розтягувати шлунок. Відразу після розморожування вода досить холодна, пийте не поспішаючи, особливо якщо ви часто страждаєте від болю в горлі. При цьому не рекомендується нагрівати талу воду, тому вона втратить всі свої корисні властивості. Після приготування її бажано зберігати не більше 10-12 годин.

З кожною годиною її біологічна активність знижується. Через зазначений проміжок часу біологічна активність талої води знизиться вдвічі. Денна норма споживання талої води — 2-3 склянки (склянка зазвичай 200-250 мл). Рекомендується випивати склянку талої води натщесерце, за годину до першого прийому їжі. Якщо вам складно відразу звикнути до вживання талої води, робіть це поступово. Спочатку пийте 100 мл води, через кожні три дні збільшуйте об’єм ще на 100 мл.

Тала вода у склянці

Тала вода не замінює повноцінне столове пиття

Висновок

Пити талу воду щодня чи ні — вибір кожної людини. У цього типу води є прихильники та противники. У будь-якому разі достатнє вживання води протягом дня сприятливо впливає на організм людини, це підтверджують численні дослідження. Ви можете приготувати талу воду вдома, але це займе значно більше часу та сил. На сайті «Аквагід» ви зможете знайти талу воду з доставкою додому чи в офіс. Зручний формат 18,9 л дозволить тривалий час мати запас питної води. Не забувайте вчасно замовляти необхідну кількість талої або іншого виду води, щоб вчасно поповнювати водний баланс, а також відчути всі позитивні властивості цього напою.

Питання та відповідь

Чим тала вода відрізняється від звичайної?

Відмінність талої води від звичайної полягає у її молекулярній структурі. Після заморожування та подальшого розморожування у талій воді утворюються множинні центри кристалізації. Така вода за своєю молекулярною структурою схожа з водою у клітинах всіх живих організмів, у тому числі й людини.

Навіщо потрібно пити талу воду?

Талу воду часто використовують для профілактики та лікування захворювань серцево-судинної системи. Рекомендовано пити талу воду всім людям після 40 років. Регулярне вживання цієї структурованої рідини покращить роботу всіх внутрішніх органів, склад крові. Тала вода сприятливо вплине на функцію серця, м’язів, нервової системи.

Скільки потрібно пити талу воду?

Кожна людина може розрахувати свою норму талої води на день. На один кілограм поточної ваги припадає 5 мл талої води. Таку воду слід пити тричі на день за півгодини-годину до їди. Якщо випити порцію талої води натщесерце, це дозволить запустити травлення, обмінні процеси й таким чином швидше вивести з організму шкідливі речовини.

Скільки часу тала вода зберігає свої властивості?

Вода найбільш активна, структурована на початку процесу танення. Діелектричні властивості відновлюються вже через 15-20 хвилин, біологічна активність зберігається протягом 12 годин, після цього тала вода втрачає свої початкові корисні властивості.

Чи можна пити талу воду з-під крана?

Така тала вода шкідлива для організму, її пити категорично заборонено. Використовуйте для приготування талої води очищену воду або воду з-під крана, що пройшла через спеціальне фільтруюче обладнання. Вихідну воду не заморожуйте повністю, рідину, що залишилася, потрібно злити, адже саме в ній зібрані всі небажані домішки.